4 porady jak kupować meble na wymiar.

Meblujesz swój dom? Pewnie chcesz aby każda półka dopasowana była do wymiaru Twojej rodziny. Każdy krok musi mieć sens. Wasz własny. Meble na wymiar dają dużą możliwość wpasowania się w Wasz styl życia. Abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości jakie dają Ci meble na wymiar przedstawiam kilka porad.

1. Wybierz gorsze materiały.

Tytuł brzmi przewrotnie co? Często spotykam się z sytuacją gdy kupione meble niszczą się w jednym miejscu a w innych pozostają jak nowe. Dzięki tej wiedzy oszczędzisz sporo pieniędzy wystarczy, że:
-w miejscach, które nie są aż tak podatne na zniszczenia użyjesz tańszych materiałach, gwarantuje nie stracisz na jakości
– w miejscach, które szybko się niszczą umieścisz dobrej jakości materiały – mebel na wymiar będzie wtedy długo funkcjonował w domu. Oszczędzi to niepotrzebnych wydatków.

Miejsca, które najczęściej szybko się niszczą to blaty, powierzchnie stołów, biurka, szuflady z ciężkimi rzeczami.

Nie możemy zapomnieć też o meblach na wymiar do łazienki. Szczególnie ważne tu jest brak szczelin czy odpowiednie lakiery odporne na wodę.

2. Zdecyduj co będziesz tu trzymać

Pomyśl, w którym miejscu będą buty, gdzie potrzebujesz wieszak na ubrania a gdzie półki. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo miejsca. Np. Dzięki podaniu stolarzowi, że w tej szafce będą buty on wie jaki wymiar będzie najlepszy. Dzięki temu w 99% wykorzystasz tę przestrzeń mebla oszczędzając miejsca na inne.

3. Pomyśl kto będzie używał Twoich mebli.

Każdy mebel na wymiar można dopasować do Was. Po Twoim domu biegają małe brzdące? Pomyśl o ciekawych rozwiązaniach dla nich. By ustrzec przed niebezpieczeństwem czy ułatwić im życie:
-Może podest wysuwany spod zlewu w łazience.
-Samoprzylepne zatrzaski na szafki by zabezpieczyć przed otwieraniem przez dzieci?
-Niska ławka do łatwiejszego ubierania butów.

 

Pomysłów jest dużo i często wystarczy napomknąć o tym stolarzowi by otrzymać masę kreatywnych rozwiązań.

4. Przed spotkaniem ze stolarzem.

Przed spotkaniem odsłoń wszystkie źródła prądu, gazu, wody czy gniazdka elektryczne. Pomyśl czy zamierzasz coś jeszcze zmieniać. Jednak doświadczony stolarz powinien wypytać o wszystko co jest mu potrzebne.

Na jakim etapie prac zamawiać meble na wymiar?

Meble na wymiar możesz zamawiać już trakcie remontu lub zaraz po nim. Dzięki czemu meble będą dopasowane do finalnej wersji pokoju. Dodatkowo dzięki temu szybko będziesz mogła zacząć ich używać.