Zawiasy, które ułatwią Ci życie i stworzą meble wyjątkowymi.

Wymieniając meble na wymiar w kuchni postanowiłem nie montować tego udogodnienia w szufladach. Wcześniej używaliśmy, dlatego cała rodzina była do niego przyzwyczajona. Po kilku dniach szybko zamontowałem tę częśc szuflad bo rodzina miała problem z normalnym funkcjonowaniem.

Co to takiego? Spowalniacze do szuflad. Ot proste narzędzie dzięki, któremu życie staje się łatwiejsze. Dzięki spowalniaczom możesz zamykać szuflady z impetem – uważaj uzależnia : )

Wygodne zawiasy dające unikalny wygląd?

Czy myślałeś kiedyś o tym, że uchwyty do szafek nie dodają piękna meblom a montowane są tylko ze względów praktycznych? Rozważ użycie zawiasów „naciśnij aby otworzyć”. Dzięki temu nie będziesz już potrzebował uchwytów a Twoje meble wyróżnią się spośród innych.

Jak działają zawiasy „naciśnij aby otworzyć”

Zawiasy typu „dociśnij by otworzyć” działają na zasadzie sprężyny . Po dociśnięciu szuflady czy drzwiczek są one lekko wysuwane na zewnątrz. Teraz możesz chwycić za szufladę i ją otworzyć.

Gdzie montować zawiasy „push to open”?

Zawiasy „naciśnij aby otworzyć” spełniają głównie funkcję estetyczną-z mebla nie wystają żadne uchwyty. Można je zamontować praktycznie wszędzie. Najlepiej jednak omijać szuflady często używane np. w meblach w kuchni. Aby otworzyć taką szufladę potrzebujemy dwóch ruchów- przy dużej częstotliwości staję się to mniej praktyczne.

U moich klientów zawiasy dociśnij by otworzyć najlepiej funkcjonowały w sypialni, przedpokoju, szafkach czy półkach nisko dostępnych ale również biurkach lub komodach.

Grzegorz Trąbka grzegorztrabka.com