Zawiasy, które ułatwią Ci życie i zmienią sposób w jaki używasz meble.

Wymieniając meble w kuchni postanowiłem nie montować pewnego udogodnienia w szufladach. Po kilku dniach szybko musiałem zamontować tę część szuflad, bo rodzina miała problem z normalnym funkcjonowaniem. Co to takiego?

Spowalniacze do szuflad. Ot proste blaszki dzięki, którym życie staje się łatwiejsze. Dzięki nim możesz zamykać szafki z impetem a one powoli zahamują i domkną się same – uważaj uzależnia : )

Wygodne zawiasy dające unikalny wygląd?

Czy myślałeś kiedyś o tym, że uchwyty do szafek nie dodają piękna meblom a montowane są tylko ze względów praktycznych? Rozważ użycie zawiasów „naciśnij aby otworzyć”. Dzięki temu nie będziesz już potrzebował uchwytów a Twoje meble wyróżnią się spośród innych.

Jak działają zawiasy „naciśnij aby otworzyć”

Zawiasy typu „dociśnij by otworzyć” działają na zasadzie sprężyny . Po dociśnięciu szuflady czy drzwiczek są one lekko wysuwane na zewnątrz. Teraz możesz chwycić za szufladę i ją otworzyć.

Gdzie montować zawiasy „push to open”?

Zawiasy „naciśnij aby otworzyć” spełniają głównie funkcję estetyczną-z mebla nie wystają żadne uchwyty. Można je zamontować praktycznie wszędzie. Najlepiej jednak omijać szuflady często używane np. w meblach w kuchni. Aby otworzyć taką szufladę potrzebujemy dwóch ruchów- przy dużej częstotliwości staję się to mniej praktyczne.

U moich klientów zawiasy dociśnij by otworzyć najlepiej funkcjonowały w sypialni, przedpokoju, szafkach czy półkach nisko dostępnych ale również biurkach lub komodach.